Troubleshoot.CantConnect/pl: Difference between revisions

From Shareaza Wiki
Jump to navigation Jump to search
(Inserting Template:Languages)
 
m (1 revision)
(No difference)

Revision as of 20:11, 20 June 2009

Wprowadzenie

Prawdopodobnie przyszedles tu dlatego, ze Shareaza nie laczy Ci sie do zadnej albo którejs sieci, tak? Ten przewodnik spróbuje Ci pomóc, przeczytaj, prosze i wykonaj starannie ponizsze instrukcje. Jezeli masz z tym klopoty, upewnij sie, ze nie masz wlaczonych skórek. Mozesz je wylaczyc w Opcje > Ustawienia > Skórki i odkliknac wszystkie. Mozesz tez spróbowac przejsc do trybu normalnego (Wybierz > Tryb normalny), to powinno zaoszczedzic szukania po ekranie.

Uzywaj najnowszej wersji Shareazy

Prosze uzywac najnowszej wersji Shareazy dostepnej zawsze tutaj. W chwili, gdy to jest pisane, najnowsza wersja ma numer 2.1.0.0. Jesli masz starsza, sciagnij i zainstaluj najnowsza i spróbuj sie polaczyc ponownie. W starszych wersjach moze nie byc funkcji, do których odwoluje sie w tym przewodniku. Zeby sie dowiedziec, która masz wersje, wybierz Pomoc > O programie. Instalowanie na obecnej wersji prawdopodobnie pozwoli zachowac obecne ustawienia, niedokonczone sciagania, okna wyszukiwania itp., ale czesc problemów moze zostac rozwiazana wlasnie dzieki wczesniejszemu odinstalowaniu starej wersji.

WAZNE: Niedokonczone sciagania moga zostac osierocone w innym folderze (tj. Shareaza przestanie je widziec). Warto wiec najpierw wypróbowac wszystkie inne mozliwosci (p. nizej) i nie ryzykowac utraty wszystkich sciagan oczekujacych i ustawien (czyli np. folderów, którymi sie dzielisz, ustawien zabezpieczen itp.).

Uzywanie Windows XP Service Packa 2

Ten pack ogranicza liczbe polaczen do 10. Mozesz uzyc tego patcha by ustawic ja na nieskonczona. Instrukcja obslugi: 1. Zrób kopie tcpip.sys! 2. Zresetuj komputer i nacijsnij F8 zaraz po zaladowaniu sie BIOSu. Uruchom w "Safe mode". Przejdz do c:\windows\system32\drivers i zamien istniejacy tcpip.sys na ten spatchowany. Powtórz to samo w folderze c:\windows\servicepackfiles\i386 i - w zaleznosci od systemu - ewentualnie takze w c:\windows\system32\dllcache. 3. Ustaw sieci, do których chesz sie podlaczyc. Shareaza umozliwia podlaczenie sie do 3 róznych sieci: Gnutella2, Gnutella i eDonkey2000, a takze wykorzystywanie plików BitTorrent, które jednak nie beda tu szczególowo opisane, jako ze nie wymagaja stalego polaczenia z siecia, w odróznieniu pozostalych. 4. Przejdz do Siec > Wybierz siec. FIfajka przy nazwie sieci oznacza, ze podlaczanie sie do niej jest wlaczone; jej brak - ze wylaczone. Upewnij sie, ze siec, do której chcesz sie podlaczyc jest wlaczona. By w(y)laczyc wystarczy kilknac nazwe. 5.Sprawdz, czy Shareaza jest podlaczona klikajac na "Home" (jesli zmieniales ustawienia paska nawigacyjnego, mozesz tez wybrac Wybierz > Home lub nacisnac Ctrl+H). Po lewej jest 5 zakladek; 3cia od góry to Siec. Wypisane tam sa wlaczone sieci i ich status (czy jestes do nich podlaczony). Jesli tego nie widzisz, kliknij na napisie "Sieci", zakladka powinna sie rozwinac. Jesli przy kazdej z sieci pisze "Connected", to o to wlasnie chodzilo. Jesli przy Gnutelli2 pisze "2 Hubs" lub "3 Hubs", to tez dobrze. Jesli jednak pisze "Disconnected" lub "Connecting...", to to jeszcze nie jest to; czytaj dalej.

Do której sieci nie jestes podlaczony? (jeszcze nie po polsku)